VİPO NASIL ÇALIŞIR?

 

Senden öncelikle istediğimiz Vipo uygulamasını App Store ya da Google Play’den ücretsiz olarak indirdikten sonra üye olman.
Uygulama üzerindeki Menü’den Araç Çağır seçeneğine tıklayarak Harita’ya ulaşacaksın. Daha sonra haritadan gideceğin güzergah için Başlangıç ve Varış noktalarını belirleyebilirsin.
Bu aşamadan sonra sistem otomatik olarak belirlediğin rotaya göre Araç Tipleri’ni ve Fiyat Bilgileri’ni sunacaktır. Araç Tipleri: Taksi, Vip ve Minibüs’lerden oluşur.
İhtiyacın doğrultusunda aracını belirleyerek dilersen Şimdi Çağır butonuna tıklayabilir, ya da ileri bir tarih ve saat seçerek Rezervasyon oluşturabilirsin.
Son olarak Ödeme Seçenekleri arasından birini tercih edebilir, işlemini tamamlayabilirsin.
Aracın yola çıktığında telefonuna bildirim gelecektir.
Ödemenizi Kredi Kartı, Banka Kartı veya Nakit olarak gerçekleştirebilirsin. Tüm ödeme şekillerinde ücret yolculuk tamamlandıktan sonra tahsis edilir. Menü’den Cüzdanım kategorisine girip kart bilgilerini ekleyerek hızlı bir şekilde işlem yapabileceğini unutma.
Ayrıca Geçmiş Rezervasyonlarım’dan gerçekleşmiş tüm yolculuklarını detaylı şekilde inceleyebilirken, Yaklaşan Rezervasyonlarım kısmından da daha önce belirlediğin yolculuk bilgilerini görebilirsin. Yine bu kısımdan Yaklaşan Rezervasyonlar’ını iptal edebilir ya da başka bir tarihe erteleyebilirsin.