Gizlilik Politikası

     Gizliliğiniz bizim için önemlidir. Bu nedenle bize verdiğiniz tüm kişisel bilgileri korumak öncelikli hedefimizdir. Dönem dönem güncellediğimiz bu döküman, kişisel bilgilerinizle ne yaptığımızı tarif eder. Bu doküman ayrıca herhangi bir sorunuz olması durumunda bizimle nasıl iletişime geçebileceğinizi de anlatmaktadır.

        VİPO ne tür kişisel bilgileri kullanıyor?

Bir araç talep ettiğinizde size istediğinizi verebilmemiz için ihtiyacımız olan bilgileri sizden talep ederiz. Bu bilgiler arasında yolcunun adı, iletişim bilgileri (e-posta, adres ve telefon numarası), doğum yeri ve tarihi, sürücü belgesi bilgileri ve ödeme bilgileri yer alabilir.

İşleri daha da kolaylaştırmak için bir kullanıcı hesabı açabilirsiniz. Bu sayede kişisel ayarlarınızı kaydedip rezervasyonlarınızı gözden geçirebilirsiniz.

Web sitelerimizi ziyaret ettiğinizde  bazı bilgileri toplayabiliriz. Bu bilgiler arasında IP adresiniz ve kullandığınız tarayıcının yanı sıra bilgisayarınızın işletim sistemi, uygulama versiyonu, dil seçenekleri ve ziyaret edilen sayfalar hakkında bilgiler yer alabilir. Bir mobil cihaz kullanıyorsanız ayrıca cihazınızı, cihazınıza özgü ayarları, özelliklerini tanımlayan verileri de toplayabiliriz. Ayrıca mobil cihazınıza yüklenmiş uygulamalarla ilgili verileri hesaplayıp işleyebiliriz (ör. isim, tanım ve kategori). Bu bilgilerden hiçbiri kendi başına sizin kim olduğunuzu bize açıklayamaz ancak yine de “kişisel” olarak tanımlanabilir.

 

        VİPO neden kişisel bilgilerinizi toplar, kullanır ve paylaşır?

 • Rezervasyonlar: Her şeyden önce kişisel bilgilerinizi araç rezervasyonunuzu tamamlamak ve yönetmenin yanı sıra gerekli bilgileri araç sağlayıcısına iletmek için kullanıyoruz. Bu bilgileri tüm yardımcı ürünlerin rezervasyonunu tamamlamak ve yönetmenin yanı sıra gerekli bilgileri ilgili sağlayıcıya iletmek için kullanabiliriz.
 • Müşteri değerlendirmeleri: Araç deneyiminiz hakkında kısa bir anket göndermek için iletişim bilgilerinizi kullanabiliriz. Bu sayede hizmetimizi ve  sağladığı hizmeti anlayarak iyileştirebiliriz.
 • Pazarlama faaliyetleri: Kanunların izin verdiği ölçüde iletişim bilgilerinizi pazarlama faaliyetleri için de kullanırız. Örneğin:
 • VİPO ‘nun ürün ve hizmetleri, özel fırsatları, indirim ve promosyonları, yeni ürün ve hizmetleri ile yaklaşan etkinlikleri veya yarışmaları dahil olmak üzere yeni haberler, fırsatlar ve güncellemelerle ilgili olarak sizinle posta, telefon, e-posta veya SMS yoluyla iletişime geçebiliriz. İlgili kutucuğu işaretleyerek bu özellikten ayrılmadığınız müddetçe rezervasyon formunda “Araç Talep Et”e tıkladığınızda buna rıza göstermiş olursunuz (ayrıca e-postada “Çıkış Yap”a tıklayarak da ayrılabilirsiniz).
 • Araç rezervasyonunuza  sizi bilgilendirmek amacıyla e-posta ve/veya SMS yoluyla iletişime geçmek için iletişim bilgilerinizi kullanabiliriz. İlgili kutucuğu işaretleyerek bu özellikten ayrılmadığınız müddetçe rezervasyon formunda “Araç Talep Et” e tıkladığınızda buna rıza göstermiş olursunuz.
 • Bizimle paylaştığınız bilgilere göre oluşturulmuş kişisel fırsatları web sitelerimizde, mobil uygulamalarımızda veya sosyal medya siteleri dahil üçüncü taraf web sitelerinde görebilirsiniz.
 • Diğer iletişim yöntemleri: Bizimle paylaştığınız iletişim bilgilerine bağlı olarak sizinle e-posta, telefon veya SMS yoluyla iletişime geçtiğimiz başka zamanlar olabilir. Bunun için birden fazla neden olabilir:
 • Taleplerinize yanıt vermemiz veya taleplerinizi işleme almamız gerekebilir.
 • Online bir rezervasyonu sonlandırmadıysanız bunun için size e-postayla hatırlatma gönderebiliriz. Bunun faydalı bir hizmet olduğunu düşünüyoruz.
 • Hizmetlerimizi kullandığınızda size bir anket gönderebilir veya bizimle deneyiminizi değerlendirmenizi isteyebiliriz.
 • Yardıma ihtiyacınız olduğunda VİPO  ile iletişime geçmeniz hakkındaki bilgiler, önceki rezervasyonlarınızın özeti gibi rezervasyonunuzla ilgili diğer materyalleri gönderebiliriz.
 • Pazar araştırması: Zaman zaman müşterilerimizden pazar araştırmalarına katılmalarını rica ederiz. Bu araştırmanın bir parçası olarak sağladığınız tüm ilave bilgiler sadece rızanızla kullanılacaktır.
 • Dolandırıcılığın tespiti ve önlenmesi: Kişisel bilgileri, dolandırıcılık ve diğer yasal olmayan veya istenmeyen faaliyetleri tespit etmek ve önlemek için kullanabiliriz.
 • Hizmetlerimizi geliştirmek: Son olarak ise kişisel bilgileri analiz amaçlı hizmetlerimizi iyileştirmek, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve online seyahat hizmetlerimizin kalite ve işlevselliğini ilerletmek için kullanabiliriz.

        VİPO bilgilerinizi üçüncü taraflarla nasıl paylaşır?

Belirli durumlarda kişisel bilgilerinizi üçüncü taraflarla paylaşabiliriz.

 • Talep Ettiğiniz Aracı  ve/veya buna bağlı ürünleri sağlayan şirket/şirketler: Rezervasyonunuzu tamamlamak için, rezerve ettiğiniz araba ve/veya buna bağlı ürünleri sağlayan şirket/şirketlere ilgili rezervasyon bilgilerini göndermemiz gerekir. Örneğin; adınız, yaşınız, iletişim bilgileriniz (e-posta, adres ve telefon numarası), doğum tarihi ve yeri, pasaport bilgileri, sürücü belgesi bilgileri, ödeme bilgileri ve rezervasyon yaparken belirttiğiniz diğer tercihleriniz.
 • Üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları:Üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarını, kişisel bilgilerinizi yukarıda açıklanan amaçlar için kendi adımıza işleme almaları için kullanabiliriz. Örneğin, bu sağlayıcıları sizinle iletişime geçmeleri, arabanızı sağlayan şirketin adına rezervasyon bilgisini göndermeleri veya çağrı merkezleri, pazarlama aktiviteleri veya web sitemizin farklı alanlarını yönetmeleri için kullanabiliriz. Rezervasyonda gerekli olması durumunda, ödeme veya ödeme garantilerini işleme koymak için üçüncü taraf ödeme hizmeti sağlayıcılarıyla da çalışabiliriz. Ayrıca hizmetleri diğer platformlarda pazarlamak için üçüncü taraf reklam ağlarıyla çalışıyoruz ve analiz amaçları için üçüncü taraf sağlayıcılarını dahil ediyoruz. Tüm üçüncü taraflar gizlilik sözleşmesine bağlı olacak ve kişisel bilgilerinizi yukarıda açıklanan amaçlar dışında kullanmaya yetkili olmayacaklardır.
 • Yetkili makamlar:Kanun (veya kanun hükmünde herhangi bir yönetmelik) uyarınca gerekli olursa, kişisel bilgilerinizi devlet veya soruşturma makamlarıyla paylaşabiliriz. Mahkeme emirleri, celpler ve hukuki süreçlerin yanı sıra cezai soruşturmalardan doğan emirler bu tür gerekliliklere dahildir. Suç teşkil eden eylemlerin önlenmesi, tespiti veya kovuşturması için kesin olarak gerekmesi halinde kişisel verilerinizi de paylaşabiliriz.

       VİPO mobil cihazları nasıl kullanır?

Çeşitli mobil cihazlar için ücretsiz uygulamalarımız mevcuttur. Bu uygulamalar kişisel bilgilerinizi web sitelerimizle oldukça aynı şekilde toplar ve işler.     Aynı zamanda yerel araba kiralama hizmetleri bulmak için konum hizmetlerini kullanmanıza imkan tanır.

     Güvenlik

     Kişisel bilgilerinizi korumak için VİPO ne tür güvenlik prosedürleri uygulamaktadır?

Kişisel bilgilerinizi korumak için uygun iş sistemleri ve prosedürleri kullanıyoruz. Kişisel bilgilere erişim ve bu bilgilerin kullanılmasına ilişkin olarak sunucularımız üzerinde güvenlik prosedürleri ile teknik ve fiziksel kısıtlamalara da başvurmaktayız. Sadece yetkili personelin çalışmaları süresince kişisel bilgilere erişim izni vardır.